Reklaam
Fullscreen Image

BMW M2 by mohlo před koncem výroby dostat ještě jednu hardcore verzi

Autor auto.pub | Publikováno: 26.08.2026

Současné BMW M2 generace G87 možná s verzí M2 CS ještě nedosáhlo konce svého vývoje. Podle zdroje z BimmerPostu, který již řadu let sleduje plány BMW ohledně budoucích modelů, má G87 zůstat ve výrobě až do července 2029 a předtím se má do nabídky přidat další varianta. BMW však oficiálně nepotvrdilo ani její název, ani technickou specifikaci.

Reklaam

Ještě jedna varianta G87

Uživatel BimmerPostu ynguldyn sestavuje informace z úniků uvnitř BMW do průběžně aktualizovaného přehledu budoucích modelových plánů společnosti. Zároveň pečlivě zdůrazňuje, že tyto informace jsou neoficiální a že ne každý uvedený model se nutně dostane do výroby.

V aktualizaci ze srpna 2026 přímo uvádí, že přichází další varianta M2 G87. Stejný přehled uvádí červenec 2029 jako konec výroby současné M2.

To je důležité odlišení od tvrzení, že BMW již potvrdilo nové M2 CSL nebo další M2 CS. Nepotvrdilo. Zatím máme pouze náznak od interního zdroje s velmi dobrou historií přesných informací, že je na cestě ještě jedna verze.

M2 CS je současnou vlajkovou lodí

V oficiální nabídce BMW je M2 CS v současnosti nejostřejší verzí M2. Její 3,0litrový řadový šestiválec se dvěma turbodmychadly poskytuje 390 kW a 650 Nm, přičemž veškerý výkon přenáší na zadní kola osmistupňová převodovka M Steptronic.

M2 CS zrychlí z 0-100 km/h za 3,8 sekundy a dosahuje elektronicky omezené maximální rychlosti 302 km/h. BMW oproti standardní M2 snížilo hmotnost přibližně o 30 kg, částečně použitím plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny pro vybrané komponenty karoserie a interiéru.

Při uvedení na trh stál model v Německu €115,000. Jeho oficiální kombinovaná spotřeba paliva dle WLTP činí 10,0 l/100 km, přičemž emise CO2 dosahují 226 g/km.

CS také prokázalo své tempo na okruhu, když jedno kolo Nürburgringu Nordschleife zajelo za 7 minut a 25,5 sekundy.

Jakákoli následná speciální edice by proto musela nabídnout více než jen mírné zvýšení výkonu.

Pohon všech kol dává BMW další možnost

V roce 2026 BMW poprvé přidalo ke standardní M2 pohon všech kol M xDrive. Její 3,0litrový řadový šestiválec poskytuje 353 kW, přičemž výkon se rozděluje mezi přední a zadní nápravu podle dostupné trakce. Aktivní diferenciál M nadále řídí rozdělování točivého momentu na zadní nápravě.

M2 M xDrive má na evropský trh dorazit koncem léta 2026. V Německu stojí €81,300, zatímco oficiální spotřeba paliva dle WLTP se podle konfigurace pohybuje kolem 10,4 l/100 km.

Příchod pohonu všech kol činí spekulace o budoucí M2 obzvlášť zajímavými. Z technického hlediska by BMW mohlo spojit motor CS o výkonu 390 kW se systémem M xDrive a nabídnout výrazně lepší zrychlení z místa. V současnosti však neexistují spolehlivé důkazy, že BMW vyvíjí právě takový model.

CSL by zvolilo zcela odlišný přístup

Další možností je M2 CSL. Takový vůz by přirozeněji odpovídal tradiční filozofii BMW CSL, pokud by se zaměřil na snížení hmotnosti, zlepšení aerodynamiky a přiostření okruhových schopností namísto pouhého přidání výkonu.

Současné M2 CS je již přibližně o 30 kg lehčí než standardní M2. Radikálnější verze by mohla dále omezit komfortní výbavu, ve větší míře využít kompozitní materiály a přijmout agresivnější nastavení podvozku a aerodynamiky.

Zatím však i to zůstává spekulací. Původní informace z BimmerPostu neoznačují příští variantu G87 jako CSL.

Se stejnou opatrností je třeba přistupovat k tvrzením o speciální edici s manuální převodovkou. Současná M2 s pohonem zadních kol je stále dostupná se šestistupňovou manuální převodovkou, neexistují však potvrzené informace o převodovce plánované pro jakýkoli budoucí speciální model.

G87 by mohlo svou kariéru ukončit ve velkém stylu

Pozice M2 v nabídce BMW bude v příštích několika letech stále zajímavější. Zachovává klasický řadový šestiválec a nadále je dostupná jak s manuální převodovkou, tak s pohonem zadních kol, i když BMW M ve větší míře směřuje k elektrifikaci.

Pokud se datum ukončení výroby v červenci 2029 od BimmerPostu ukáže jako přesné, BMW má stále dostatek času vyvinout poslední speciální verzi G87.

Její význam by mohl sahat daleko za běžnou modelovou aktualizaci. Pokud si nová varianta zachová šestiválcový motor a zároveň se zaměří na nízkou hmotnost a ovladatelnost, mohla by se stát jedním z posledních kompaktních vozů BMW M postavených na takto tradičním receptu.

Zatím je však nutné jasně oddělovat fakta od spekulací: další varianta M2 G87 je hlášena insiderem z BimmerPostu, ale BMW nepotvrdilo název M2 CSL, pohon všech kol, výkon ani převodovku.

Informace o budoucím modelu pocházejí od dlouhodobého interního zdroje BimmerPostu, zatímco potvrzené technické specifikace M2 CS a M2 M xDrive vycházejí z oficiálních materiálů BMW.

Ještě jedna varianta G87

Uživatel BimmerPostu ynguldyn sestavuje informace z úniků uvnitř BMW do průběžně aktualizovaného přehledu budoucích modelových plánů společnosti. Zároveň pečlivě zdůrazňuje, že tyto informace jsou neoficiální a že ne každý uvedený model se nutně dostane do výroby.

V aktualizaci ze srpna 2026 přímo uvádí, že přichází další varianta M2 G87. Stejný přehled uvádí červenec 2029 jako konec výroby současné M2.

To je důležité odlišení od tvrzení, že BMW již potvrdilo nové M2 CSL nebo další M2 CS. Nepotvrdilo. Zatím máme pouze náznak od interního zdroje s velmi dobrou historií přesných informací, že je na cestě ještě jedna verze.

M2 CS je současnou vlajkovou lodí

V oficiální nabídce BMW je M2 CS v současnosti nejostřejší verzí M2. Její 3,0litrový řadový šestiválec se dvěma turbodmychadly poskytuje 390 kW a 650 Nm, přičemž veškerý výkon přenáší na zadní kola osmistupňová převodovka M Steptronic.

M2 CS zrychlí z 0-100 km/h za 3,8 sekundy a dosahuje elektronicky omezené maximální rychlosti 302 km/h. BMW oproti standardní M2 snížilo hmotnost přibližně o 30 kg, částečně použitím plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny pro vybrané komponenty karoserie a interiéru.

Při uvedení na trh stál model v Německu €115,000. Jeho oficiální kombinovaná spotřeba paliva dle WLTP činí 10,0 l/100 km, přičemž emise CO2 dosahují 226 g/km.

CS také prokázalo své tempo na okruhu, když jedno kolo Nürburgringu Nordschleife zajelo za 7 minut a 25,5 sekundy.

Jakákoli následná speciální edice by proto musela nabídnout více než jen mírné zvýšení výkonu.

Pohon všech kol dává BMW další možnost

V roce 2026 BMW poprvé přidalo ke standardní M2 pohon všech kol M xDrive. Její 3,0litrový řadový šestiválec poskytuje 353 kW, přičemž výkon se rozděluje mezi přední a zadní nápravu podle dostupné trakce. Aktivní diferenciál M nadále řídí rozdělování točivého momentu na zadní nápravě.

M2 M xDrive má na evropský trh dorazit koncem léta 2026. V Německu stojí €81,300, zatímco oficiální spotřeba paliva dle WLTP se podle konfigurace pohybuje kolem 10,4 l/100 km.

Příchod pohonu všech kol činí spekulace o budoucí M2 obzvlášť zajímavými. Z technického hlediska by BMW mohlo spojit motor CS o výkonu 390 kW se systémem M xDrive a nabídnout výrazně lepší zrychlení z místa. V současnosti však neexistují spolehlivé důkazy, že BMW vyvíjí právě takový model.

CSL by zvolilo zcela odlišný přístup

Další možností je M2 CSL. Takový vůz by přirozeněji odpovídal tradiční filozofii BMW CSL, pokud by se zaměřil na snížení hmotnosti, zlepšení aerodynamiky a přiostření okruhových schopností namísto pouhého přidání výkonu.

Současné M2 CS je již přibližně o 30 kg lehčí než standardní M2. Radikálnější verze by mohla dále omezit komfortní výbavu, ve větší míře využít kompozitní materiály a přijmout agresivnější nastavení podvozku a aerodynamiky.

Zatím však i to zůstává spekulací. Původní informace z BimmerPostu neoznačují příští variantu G87 jako CSL.

Se stejnou opatrností je třeba přistupovat k tvrzením o speciální edici s manuální převodovkou. Současná M2 s pohonem zadních kol je stále dostupná se šestistupňovou manuální převodovkou, neexistují však potvrzené informace o převodovce plánované pro jakýkoli budoucí speciální model.

G87 by mohlo svou kariéru ukončit ve velkém stylu

Pozice M2 v nabídce BMW bude v příštích několika letech stále zajímavější. Zachovává klasický řadový šestiválec a nadále je dostupná jak s manuální převodovkou, tak s pohonem zadních kol, i když BMW M ve větší míře směřuje k elektrifikaci.

Pokud se datum ukončení výroby v červenci 2029 od BimmerPostu ukáže jako přesné, BMW má stále dostatek času vyvinout poslední speciální verzi G87.

Její význam by mohl sahat daleko za běžnou modelovou aktualizaci. Pokud si nová varianta zachová šestiválcový motor a zároveň se zaměří na nízkou hmotnost a ovladatelnost, mohla by se stát jedním z posledních kompaktních vozů BMW M postavených na takto tradičním receptu.

Zatím je však nutné jasně oddělovat fakta od spekulací: další varianta M2 G87 je hlášena insiderem z BimmerPostu, ale BMW nepotvrdilo název M2 CSL, pohon všech kol, výkon ani převodovku.

Informace o budoucím modelu pocházejí od dlouhodobého interního zdroje BimmerPostu, zatímco potvrzené technické specifikace M2 CS a M2 M xDrive vycházejí z oficiálních materiálů BMW.