Reklaam
Fullscreen Image

A BMW M2 a gyártás vége előtt még kaphat egy újabb, kompromisszummentes változatot

Author auto.pub | Published on: 26.08.2026

A jelenlegi, G87-generációs BMW M2 fejlesztése lehet, hogy nem ért véget az M2 CS-sel. Egy, a BMW jövőbeli modellterveit évek óta követő BimmerPost-forrás szerint a G87 gyártása 2029 júliusáig folytatódik, és addig várhatóan még egy változat csatlakozik a kínálathoz. A BMW azonban sem a nevét, sem a műszaki specifikációját nem erősítette meg hivatalosan.

Reklaam

Még egy G87-változat

A BimmerPost ynguldyn nevű felhasználója a BMW-n belüli kiszivárgásokból származó információkat gyűjti össze a vállalat jövőbeli modellterveinek folyamatosan frissített áttekintésében. Arra is gondosan felhívja a figyelmet, hogy az információk nem hivatalosak, és nem garantált, hogy minden felsorolt modell gyártásba kerül.

Egy 2026 augusztusi frissítésben egyértelműen kijelenti, hogy újabb G87 M2-változat érkezik. Ugyanez az áttekintés 2029 júliusát jelöli meg a jelenlegi M2 gyártásának befejezéseként.

Ez fontos különbség ahhoz képest, mintha azt állítanánk, hogy a BMW már megerősítette az új M2 CSL-t vagy egy másik M2 CS-t. Nem erősítette meg. Egyelőre csupán egy jó előéletű bennfentes forrás utalása áll rendelkezésünkre arról, hogy még egy változat úton van.

Az M2 CS a jelenlegi csúcsmodell

A BMW hivatalos kínálatában jelenleg az M2 CS az M2 legélesebb változata. 3,0 literes, ikerturbós soros hathengeres motorja 390 kW-ot és 650 Nm-t teljesít, az erőt pedig nyolcfokozatú M Steptronic sebességváltó továbbítja a hátsó kerekekhez.

Az M2 CS 3,8 másodperc alatt gyorsul 0-100 km/h-ra, elektronikusan korlátozott végsebessége pedig 302 km/h. A BMW a széria M2-höz képest körülbelül 30 kg-ot faragott le, részben azáltal, hogy egyes karosszéria- és utastéri elemeknél szénszál-erősítésű műanyagot alkalmazott.

Bevezetésekor a modell ára Németországban €115,000 volt. Hivatalos, kombinált WLTP-üzemanyag-fogyasztása 10.0 l/100 km, CO2-kibocsátása pedig 226 g/km.

A CS versenypályán is bizonyította tempóját: a Nürburgring Nordschleife körét 7 perc 25.5 másodperc alatt teljesítette.

Bármely ezt követő különkiadásnak ezért szerény teljesítménynövelésnél többet kellene kínálnia.

Az összkerékhajtás újabb lehetőséget ad a BMW-nek

2026-ban a BMW első alkalommal egészítette ki a széria M2-t M xDrive összkerékhajtással. 3,0 literes soros hathengeres motorja 353 kW-ot teljesít, az erő pedig az elérhető tapadásnak megfelelően oszlik meg az első és a hátsó tengely között. Az Active M Differential továbbra is a hátsó tengelyen keresztüli nyomatékelosztást kezeli.

Az M2 M xDrive 2026 késő nyarán érkezik meg az európai piacra. Németországban €81,300-ba kerül, míg a hivatalos WLTP-fogyasztás konfigurációtól függően körülbelül 10.4 l/100 km.

Az összkerékhajtás megjelenése különösen érdekessé teszi a jövőbeli M2 körüli találgatásokat. Műszaki szempontból a BMW kombinálhatná a CS 390 kW-os motorját az M xDrive rendszerrel, hogy lényegesen erősebb állórajtos gyorsulást nyújtson. Jelenleg azonban nincs megbízható bizonyíték arra, hogy a BMW pontosan ilyen modellt fejlesztene.

Egy CSL egészen más megközelítést jelentene

Egy másik lehetőség az M2 CSL. Egy ilyen autó természetesebben illeszkedne a BMW hagyományos CSL-filozófiájához, ha a hangsúly a tömegcsökkentésen, az aerodinamika javításán és a pályateljesítmény élesítésén lenne, nem pedig egyszerűen a nagyobb teljesítményen.

A jelenlegi M2 CS már körülbelül 30 kg-mal könnyebb a széria M2-nél. Egy radikálisabb változat további kényelmi felszereléseket hagyhatna el, nagyobb mértékben használhatna kompozit anyagokat, valamint agresszívebb futómű- és aerodinamikai beállításokat kaphatna.

Egyelőre ez is találgatás marad. Az eredeti BimmerPost-információ nem azonosítja a következő G87-változatot CSL-ként.

A kézi sebességváltós különkiadásról szóló állításokat ugyanilyen óvatossággal kell kezelni. A jelenlegi hátsókerék-hajtású M2 továbbra is elérhető hatfokozatú kézi sebességváltóval, de nincs megerősített információ arról, milyen váltót terveznek bármely jövőbeli különleges modellhez.

A G87 pályafutása nagyon különleges módon érhet véget

Az M2 helye a BMW kínálatában a következő néhány évben egyre érdekesebbé válhat. Megtartja a klasszikus soros hathengeres motort, és továbbra is elérhető kézi sebességváltóval, valamint hátsókerék-hajtással is, miközben a BMW M szélesebb körben az elektrifikáció felé halad.

Ha a BimmerPost által említett, 2029 júliusi gyártásvégi dátum pontosnak bizonyul, a BMW-nek még bőven lesz ideje kifejleszteni a G87 utolsó különleges változatát.

Jelentősége jóval túlmutathatna egy átlagos modellfrissítésen. Ha az új változat megtartja a hathengeres motort, miközben az alacsony tömegre és a kezelhetőségre összpontosít, az ilyen hagyományos recept köré épített utolsó kompakt BMW M modellek egyikévé válhat.

Egyelőre azonban a tényeket és a találgatásokat egyértelműen külön kell választani: egy BimmerPost-bennfentes egy újabb G87 M2-változatról számolt be, de a BMW nem erősítette meg az M2 CSL nevet, az összkerékhajtást, a teljesítményt vagy a sebességváltót.

A jövőbeli modellről szóló információ a BimmerPost régóta aktív bennfentes forrásától származik, míg az M2 CS és az M2 M xDrive megerősített műszaki specifikációi a BMW hivatalos anyagaiból valók.

Még egy G87-változat

A BimmerPost ynguldyn nevű felhasználója a BMW-n belüli kiszivárgásokból származó információkat gyűjti össze a vállalat jövőbeli modellterveinek folyamatosan frissített áttekintésében. Arra is gondosan felhívja a figyelmet, hogy az információk nem hivatalosak, és nem garantált, hogy minden felsorolt modell gyártásba kerül.

Egy 2026 augusztusi frissítésben egyértelműen kijelenti, hogy újabb G87 M2-változat érkezik. Ugyanez az áttekintés 2029 júliusát jelöli meg a jelenlegi M2 gyártásának befejezéseként.

Ez fontos különbség ahhoz képest, mintha azt állítanánk, hogy a BMW már megerősítette az új M2 CSL-t vagy egy másik M2 CS-t. Nem erősítette meg. Egyelőre csupán egy jó előéletű bennfentes forrás utalása áll rendelkezésünkre arról, hogy még egy változat úton van.

Az M2 CS a jelenlegi csúcsmodell

A BMW hivatalos kínálatában jelenleg az M2 CS az M2 legélesebb változata. 3,0 literes, ikerturbós soros hathengeres motorja 390 kW-ot és 650 Nm-t teljesít, az erőt pedig nyolcfokozatú M Steptronic sebességváltó továbbítja a hátsó kerekekhez.

Az M2 CS 3,8 másodperc alatt gyorsul 0-100 km/h-ra, elektronikusan korlátozott végsebessége pedig 302 km/h. A BMW a széria M2-höz képest körülbelül 30 kg-ot faragott le, részben azáltal, hogy egyes karosszéria- és utastéri elemeknél szénszál-erősítésű műanyagot alkalmazott.

Bevezetésekor a modell ára Németországban €115,000 volt. Hivatalos, kombinált WLTP-üzemanyag-fogyasztása 10.0 l/100 km, CO2-kibocsátása pedig 226 g/km.

A CS versenypályán is bizonyította tempóját: a Nürburgring Nordschleife körét 7 perc 25.5 másodperc alatt teljesítette.

Bármely ezt követő különkiadásnak ezért szerény teljesítménynövelésnél többet kellene kínálnia.

Az összkerékhajtás újabb lehetőséget ad a BMW-nek

2026-ban a BMW első alkalommal egészítette ki a széria M2-t M xDrive összkerékhajtással. 3,0 literes soros hathengeres motorja 353 kW-ot teljesít, az erő pedig az elérhető tapadásnak megfelelően oszlik meg az első és a hátsó tengely között. Az Active M Differential továbbra is a hátsó tengelyen keresztüli nyomatékelosztást kezeli.

Az M2 M xDrive 2026 késő nyarán érkezik meg az európai piacra. Németországban €81,300-ba kerül, míg a hivatalos WLTP-fogyasztás konfigurációtól függően körülbelül 10.4 l/100 km.

Az összkerékhajtás megjelenése különösen érdekessé teszi a jövőbeli M2 körüli találgatásokat. Műszaki szempontból a BMW kombinálhatná a CS 390 kW-os motorját az M xDrive rendszerrel, hogy lényegesen erősebb állórajtos gyorsulást nyújtson. Jelenleg azonban nincs megbízható bizonyíték arra, hogy a BMW pontosan ilyen modellt fejlesztene.

Egy CSL egészen más megközelítést jelentene

Egy másik lehetőség az M2 CSL. Egy ilyen autó természetesebben illeszkedne a BMW hagyományos CSL-filozófiájához, ha a hangsúly a tömegcsökkentésen, az aerodinamika javításán és a pályateljesítmény élesítésén lenne, nem pedig egyszerűen a nagyobb teljesítményen.

A jelenlegi M2 CS már körülbelül 30 kg-mal könnyebb a széria M2-nél. Egy radikálisabb változat további kényelmi felszereléseket hagyhatna el, nagyobb mértékben használhatna kompozit anyagokat, valamint agresszívebb futómű- és aerodinamikai beállításokat kaphatna.

Egyelőre ez is találgatás marad. Az eredeti BimmerPost-információ nem azonosítja a következő G87-változatot CSL-ként.

A kézi sebességváltós különkiadásról szóló állításokat ugyanilyen óvatossággal kell kezelni. A jelenlegi hátsókerék-hajtású M2 továbbra is elérhető hatfokozatú kézi sebességváltóval, de nincs megerősített információ arról, milyen váltót terveznek bármely jövőbeli különleges modellhez.

A G87 pályafutása nagyon különleges módon érhet véget

Az M2 helye a BMW kínálatában a következő néhány évben egyre érdekesebbé válhat. Megtartja a klasszikus soros hathengeres motort, és továbbra is elérhető kézi sebességváltóval, valamint hátsókerék-hajtással is, miközben a BMW M szélesebb körben az elektrifikáció felé halad.

Ha a BimmerPost által említett, 2029 júliusi gyártásvégi dátum pontosnak bizonyul, a BMW-nek még bőven lesz ideje kifejleszteni a G87 utolsó különleges változatát.

Jelentősége jóval túlmutathatna egy átlagos modellfrissítésen. Ha az új változat megtartja a hathengeres motort, miközben az alacsony tömegre és a kezelhetőségre összpontosít, az ilyen hagyományos recept köré épített utolsó kompakt BMW M modellek egyikévé válhat.

Egyelőre azonban a tényeket és a találgatásokat egyértelműen külön kell választani: egy BimmerPost-bennfentes egy újabb G87 M2-változatról számolt be, de a BMW nem erősítette meg az M2 CSL nevet, az összkerékhajtást, a teljesítményt vagy a sebességváltót.

A jövőbeli modellről szóló információ a BimmerPost régóta aktív bennfentes forrásától származik, míg az M2 CS és az M2 M xDrive megerősített műszaki specifikációi a BMW hivatalos anyagaiból valók.


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client37/web196/web/stats/track.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web302/private/autopub-int/:/var/www/clients/client0/web302/tmp/:/var/cache/int-auto-pub/root-cache/:/tmp:/usr/share/php:/dev/urandom:/dev/random) in /var/www/clients/client0/web302/private/autopub-int/hu/footer.php on line 6