BMW M2 prieš gamybos pabaigą gali sulaukti dar vienos ekstremalios versijos
Dabartinis G87 kartos BMW M2 su M2 CS versija galbūt dar nepasiekė savo vystymo pabaigos. Pasak daugelį metų BMW būsimų modelių planus stebinčio „BimmerPost“ šaltinio, G87 turėtų būti gaminamas iki 2029 m. liepos, o iki tol gamą turėtų papildyti dar vienas variantas. Tačiau BMW oficialiai nepatvirtino nei jo pavadinimo, nei techninės specifikacijos.
Dar vienas G87 variantas
„BimmerPost“ naudotojas ynguldyn iš BMW nutekintos informacijos rengia nuolat atnaujinamą bendrovės būsimų modelių planų apžvalgą. Jis taip pat atidžiai pabrėžia, kad ši informacija yra neoficiali ir kad ne kiekvienas sąraše nurodytas modelis būtinai pasieks gamybą.
2026 m. rugpjūčio atnaujinime jis tiesiogiai nurodo, kad pasirodys dar vienas G87 M2 variantas. Toje pačioje apžvalgoje 2029 m. liepa nurodoma kaip dabartinio M2 gamybos pabaiga.
Tai svarbus skirtumas nuo teiginio, kad BMW jau patvirtino naują M2 CSL ar kitą M2 CS. Ji to nepadarė. Kol kas turime tik patikimą reputaciją turinčio vidinio šaltinio užuominą, kad pakeliui yra dar viena versija.
M2 CS yra dabartinis flagmanas
Oficialioje BMW modelių gamoje M2 CS šiuo metu yra aštriausia M2 versija. Jo 3,0 litro dviejų turbinų eilinis šešių cilindrų variklis išvysto 390 kW ir 650 Nm, o aštuonių laipsnių M Steptronic transmisija visą šią galią perduoda galiniams ratams.
M2 CS nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja per 3,8 sekundės ir pasiekia elektroniniu būdu ribojamą 302 km/h didžiausią greitį. Palyginti su standartiniu M2, BMW sumažino svorį maždaug 30 kg, iš dalies naudodama anglies pluoštu sustiprintą plastiką pasirinktoms kėbulo ir salono detalėms.
Pasirodymo metu modelis Vokietijoje kainavo €115,000. Oficialios bendrosios WLTP degalų sąnaudos siekia 10.0 l/100 km, o CO2 emisija – 226 g/km.
CS taip pat įrodė savo tempą trasoje, Nürburgring Nordschleife ratą įveikdamas per 7 minutes 25.5 sekundes.
Todėl bet kuri vėlesnė specialioji versija turėtų pasiūlyti daugiau nei nežymų galios padidėjimą.
Visų varančiųjų ratų pavara BMW suteikia dar vieną galimybę
2026 m. BMW pirmą kartą standartiniam M2 pridėjo M xDrive visų varančiųjų ratų pavarą. Jo 3,0 litro eilinis šešių cilindrų variklis išvysto 353 kW, o galia tarp priekinės ir galinės ašių paskirstoma pagal turimą sukibimą. Active M Differential ir toliau valdo sukimo momento paskirstymą galinėje ašyje.
Numatoma, kad M2 M xDrive Europos rinką pasieks 2026 m. vasaros pabaigoje. Vokietijoje jis kainuoja €81,300, o oficialios WLTP degalų sąnaudos, priklausomai nuo konfigūracijos, siekia apie 10.4 l/100 km.
Visų varančiųjų ratų pavaros atsiradimas spekuliacijas apie būsimą M2 daro ypač įdomias. Techniniu požiūriu BMW galėtų sujungti CS 390 kW variklį su M xDrive sistema ir užtikrinti gerokai stipresnį įsibėgėjimą iš vietos. Tačiau šiuo metu nėra patikimų įrodymų, kad BMW kuria būtent tokį modelį.
CSL būtų visiškai kitoks požiūris
Kita galimybė – M2 CSL. Toks automobilis natūraliau atitiktų tradicinę BMW CSL filosofiją, jei pagrindinis dėmesys būtų skiriamas svorio mažinimui, aerodinamikos gerinimui ir trasos charakteristikų aštrinimui, o ne vien didesnei galiai.
Dabartinis M2 CS jau yra maždaug 30 kg lengvesnis už standartinį M2. Radikalesnėje versijoje galėtų būti atsisakyta daugiau komforto įrangos, plačiau naudojamos kompozitinės medžiagos ir pritaikyti agresyvesni pakabos bei aerodinamikos nustatymai.
Kol kas tai taip pat lieka spekuliacija. Pradinėje „BimmerPost“ informacijoje kitas G87 variantas neįvardijamas kaip CSL.
Teiginius apie specialiąją versiją su mechanine pavarų dėže reikėtų vertinti taip pat atsargiai. Dabartinis galiniais ratais varomas M2 vis dar siūlomas su šešių laipsnių mechanine pavarų dėže, tačiau nėra patvirtintos informacijos apie transmisiją, numatytą bet kuriam būsimam specialiajam modeliui.
G87 savo karjerą galėtų baigti labai ypatinga nata
Per artimiausius kelerius metus M2 vieta BMW gamoje turėtų tapti vis įdomesnė. Jis išlaiko klasikinį eilinį šešių cilindrų variklį ir vis dar yra siūlomas tiek su mechanine pavarų dėže, tiek su galiniais varomaisiais ratais, nors BMW M plačiau juda elektrifikacijos link.
Jei „BimmerPost“ nurodyta 2029 m. liepos gamybos pabaigos data pasirodys tiksli, BMW dar turi daug laiko sukurti vieną paskutinę specialią G87 versiją.
Jos reikšmė galėtų būti gerokai didesnė nei įprasto modelio atnaujinimo. Jei naujasis variantas išlaikytų šešių cilindrų variklį, tačiau būtų orientuotas į mažą svorį ir valdymą, jis galėtų tapti vienu paskutinių kompaktiškų BMW M automobilių, sukurtų pagal tokią tradicinę formulę.
Tačiau kol kas faktus ir spekuliacijas būtina aiškiai atskirti: „BimmerPost“ insideris praneša apie dar vieną G87 M2 variantą, tačiau BMW nepatvirtino nei M2 CSL pavadinimo, nei visų varančiųjų ratų pavaros, nei galios, nei transmisijos.
Informacija apie būsimą modelį gaunama iš ilgalaikio „BimmerPost“ vidinio šaltinio, o patvirtintos M2 CS ir M2 M xDrive techninės specifikacijos paimtos iš oficialios BMW medžiagos.
Dar vienas G87 variantas
„BimmerPost“ naudotojas ynguldyn iš BMW nutekintos informacijos rengia nuolat atnaujinamą bendrovės būsimų modelių planų apžvalgą. Jis taip pat atidžiai pabrėžia, kad ši informacija yra neoficiali ir kad ne kiekvienas sąraše nurodytas modelis būtinai pasieks gamybą.
2026 m. rugpjūčio atnaujinime jis tiesiogiai nurodo, kad pasirodys dar vienas G87 M2 variantas. Toje pačioje apžvalgoje 2029 m. liepa nurodoma kaip dabartinio M2 gamybos pabaiga.
Tai svarbus skirtumas nuo teiginio, kad BMW jau patvirtino naują M2 CSL ar kitą M2 CS. Ji to nepadarė. Kol kas turime tik patikimą reputaciją turinčio vidinio šaltinio užuominą, kad pakeliui yra dar viena versija.
M2 CS yra dabartinis flagmanas
Oficialioje BMW modelių gamoje M2 CS šiuo metu yra aštriausia M2 versija. Jo 3,0 litro dviejų turbinų eilinis šešių cilindrų variklis išvysto 390 kW ir 650 Nm, o aštuonių laipsnių M Steptronic transmisija visą šią galią perduoda galiniams ratams.
M2 CS nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja per 3,8 sekundės ir pasiekia elektroniniu būdu ribojamą 302 km/h didžiausią greitį. Palyginti su standartiniu M2, BMW sumažino svorį maždaug 30 kg, iš dalies naudodama anglies pluoštu sustiprintą plastiką pasirinktoms kėbulo ir salono detalėms.
Pasirodymo metu modelis Vokietijoje kainavo €115,000. Oficialios bendrosios WLTP degalų sąnaudos siekia 10.0 l/100 km, o CO2 emisija – 226 g/km.
CS taip pat įrodė savo tempą trasoje, Nürburgring Nordschleife ratą įveikdamas per 7 minutes 25.5 sekundes.
Todėl bet kuri vėlesnė specialioji versija turėtų pasiūlyti daugiau nei nežymų galios padidėjimą.
Visų varančiųjų ratų pavara BMW suteikia dar vieną galimybę
2026 m. BMW pirmą kartą standartiniam M2 pridėjo M xDrive visų varančiųjų ratų pavarą. Jo 3,0 litro eilinis šešių cilindrų variklis išvysto 353 kW, o galia tarp priekinės ir galinės ašių paskirstoma pagal turimą sukibimą. Active M Differential ir toliau valdo sukimo momento paskirstymą galinėje ašyje.
Numatoma, kad M2 M xDrive Europos rinką pasieks 2026 m. vasaros pabaigoje. Vokietijoje jis kainuoja €81,300, o oficialios WLTP degalų sąnaudos, priklausomai nuo konfigūracijos, siekia apie 10.4 l/100 km.
Visų varančiųjų ratų pavaros atsiradimas spekuliacijas apie būsimą M2 daro ypač įdomias. Techniniu požiūriu BMW galėtų sujungti CS 390 kW variklį su M xDrive sistema ir užtikrinti gerokai stipresnį įsibėgėjimą iš vietos. Tačiau šiuo metu nėra patikimų įrodymų, kad BMW kuria būtent tokį modelį.
CSL būtų visiškai kitoks požiūris
Kita galimybė – M2 CSL. Toks automobilis natūraliau atitiktų tradicinę BMW CSL filosofiją, jei pagrindinis dėmesys būtų skiriamas svorio mažinimui, aerodinamikos gerinimui ir trasos charakteristikų aštrinimui, o ne vien didesnei galiai.
Dabartinis M2 CS jau yra maždaug 30 kg lengvesnis už standartinį M2. Radikalesnėje versijoje galėtų būti atsisakyta daugiau komforto įrangos, plačiau naudojamos kompozitinės medžiagos ir pritaikyti agresyvesni pakabos bei aerodinamikos nustatymai.
Kol kas tai taip pat lieka spekuliacija. Pradinėje „BimmerPost“ informacijoje kitas G87 variantas neįvardijamas kaip CSL.
Teiginius apie specialiąją versiją su mechanine pavarų dėže reikėtų vertinti taip pat atsargiai. Dabartinis galiniais ratais varomas M2 vis dar siūlomas su šešių laipsnių mechanine pavarų dėže, tačiau nėra patvirtintos informacijos apie transmisiją, numatytą bet kuriam būsimam specialiajam modeliui.
G87 savo karjerą galėtų baigti labai ypatinga nata
Per artimiausius kelerius metus M2 vieta BMW gamoje turėtų tapti vis įdomesnė. Jis išlaiko klasikinį eilinį šešių cilindrų variklį ir vis dar yra siūlomas tiek su mechanine pavarų dėže, tiek su galiniais varomaisiais ratais, nors BMW M plačiau juda elektrifikacijos link.
Jei „BimmerPost“ nurodyta 2029 m. liepos gamybos pabaigos data pasirodys tiksli, BMW dar turi daug laiko sukurti vieną paskutinę specialią G87 versiją.
Jos reikšmė galėtų būti gerokai didesnė nei įprasto modelio atnaujinimo. Jei naujasis variantas išlaikytų šešių cilindrų variklį, tačiau būtų orientuotas į mažą svorį ir valdymą, jis galėtų tapti vienu paskutinių kompaktiškų BMW M automobilių, sukurtų pagal tokią tradicinę formulę.
Tačiau kol kas faktus ir spekuliacijas būtina aiškiai atskirti: „BimmerPost“ insideris praneša apie dar vieną G87 M2 variantą, tačiau BMW nepatvirtino nei M2 CSL pavadinimo, nei visų varančiųjų ratų pavaros, nei galios, nei transmisijos.
Informacija apie būsimą modelį gaunama iš ilgalaikio „BimmerPost“ vidinio šaltinio, o patvirtintos M2 CS ir M2 M xDrive techninės specifikacijos paimtos iš oficialios BMW medžiagos.