BMW M2 pirms ražošanas beigām varētu iegūt vēl vienu ekstrēmu versiju
Pašreizējais G87 paaudzes BMW M2, iespējams, vēl nav sasniedzis savas attīstības beigas ar M2 CS. Saskaņā ar BimmerPost avotu, kas gadiem ilgi seko BMW nākotnes modeļu plāniem, G87 ražošana paredzēta līdz 2029. gada jūlijam, un līdz tam klāstam gaidāms pievienojamies vēl viens variants. Tomēr BMW nav oficiāli apstiprinājis ne tā nosaukumu, ne tehnisko specifikāciju.
Vēl viens G87 variants
BimmerPost lietotājs ynguldyn apkopo informāciju no noplūdēm BMW iekšienē nepārtraukti atjauninātā pārskatā par uzņēmuma nākotnes modeļu plāniem. Viņš arī rūpīgi uzsver, ka šī informācija ir neoficiāla un ka ne katrs sarakstā minētais modelis noteikti nonāks ražošanā.
2026. gada augusta atjauninājumā viņš tieši norāda, ka gaidāms vēl viens G87 M2 variants. Tajā pašā pārskatā 2029. gada jūlijs norādīts kā pašreizējā M2 ražošanas beigu datums.
Tā ir būtiska atšķirība no apgalvojuma, ka BMW jau ir apstiprinājis jaunu M2 CSL vai citu M2 CS. Tas tā nav. Pagaidām mums ir tikai norāde no iekšējā avota ar pārliecinošu reputāciju, ka ceļā ir vēl viena versija.
M2 CS ir pašreizējais flagmanis
BMW oficiālajā klāstā M2 CS pašlaik ir asākā M2 versija. Tās 3,0 litru divturbīnu rindas sešcilindru dzinējs attīsta 390 kW un 650 Nm, savukārt astoņu pakāpju M Steptronic transmisija visu šo jaudu novada uz aizmugurējiem riteņiem.
M2 CS paātrinās no 0 līdz 100 km/h 3,8 sekundēs un sasniedz elektroniski ierobežotu maksimālo ātrumu 302 km/h. BMW salīdzinājumā ar standarta M2 samazināja svaru par aptuveni 30 kg, daļēji izmantojot ar oglekļa šķiedru pastiprinātu plastmasu atsevišķiem virsbūves un salona komponentiem.
Modeļa izlaišanas brīdī tā cena Vācijā bija €115,000. Tā oficiālais kombinētais WLTP degvielas patēriņš ir 10.0 l/100 km, bet CO2 emisijas — 226 g/km.
CS savu ātrumu ir apliecinājis arī trasē, veicot Nürburgring Nordschleife apli 7 minūtēs un 25,5 sekundēs.
Tādēļ jebkuram nākamajam speciālajam izdevumam būtu jāpiedāvā vairāk nekā neliels jaudas pieaugums.
Pilnpiedziņa sniedz BMW vēl vienu iespēju
2026. gadā BMW pirmo reizi standarta M2 pievienoja M xDrive pilnpiedziņu. Tās 3,0 litru rindas sešcilindru dzinējs attīsta 353 kW, un jauda starp priekšējo un aizmugurējo asi tiek sadalīta atbilstoši pieejamajai saķerei. Active M Differential arī turpmāk pārvalda griezes momenta sadalījumu pa aizmugurējo asi.
Paredzēts, ka M2 M xDrive Eiropas tirgū nonāks 2026. gada vasaras beigās. Vācijā tas maksā €81,300, savukārt oficiālais WLTP degvielas patēriņš atkarībā no konfigurācijas ir aptuveni 10.4 l/100 km.
Pilnpiedziņas ieviešana padara spekulācijas par nākotnes M2 īpaši interesantas. Tehniskā ziņā BMW varētu apvienot CS 390 kW dzinēju ar M xDrive sistēmu, lai nodrošinātu ievērojami labāku paātrinājumu no vietas. Tomēr pašlaik nav uzticamu pierādījumu, ka BMW izstrādā tieši šādu modeli.
CSL izmantotu pavisam atšķirīgu pieeju
Vēl viena iespēja ir M2 CSL. Šāds automobilis dabiskāk atbilstu BMW tradicionālajai CSL filozofijai, ja uzmanība tiktu pievērsta svara samazināšanai, aerodinamikas uzlabošanai un veiktspējas trasē pilnveidošanai, nevis vienkārši lielākas jaudas pievienošanai.
Pašreizējais M2 CS jau ir aptuveni par 30 kg vieglāks nekā standarta M2. Radikālāka versija varētu atteikties no vēl vairāk komforta aprīkojuma, plašāk izmantot kompozītmateriālus un ieviest agresīvākus piekares un aerodinamikas iestatījumus.
Pagaidām arī tās ir spekulācijas. Sākotnējā BimmerPost informācija nākamo G87 variantu neidentificē kā CSL.
Ar tādu pašu piesardzību jāvērtē apgalvojumi par speciālu izdevumu ar manuālo pārnesumkārbu. Pašreizējais aizmugurējo riteņu piedziņas M2 joprojām ir pieejams ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu, taču nav apstiprinātas informācijas par transmisiju, kas plānota kādam nākotnes speciālajam modelim.
G87 savu karjeru varētu noslēgt ar ļoti īpašu akcentu
Nākamajos dažos gados M2 pozīcija BMW klāstā kļūs aizvien interesantāka. Tas saglabā klasisku rindas sešcilindru dzinēju un joprojām ir pieejams gan ar manuālo pārnesumkārbu, gan aizmugurējo riteņu piedziņu, pat ja BMW M kopumā arvien vairāk virzās uz elektrifikāciju.
Ja BimmerPost norādītais 2029. gada jūlija ražošanas beigu datums izrādīsies pareizs, BMW joprojām ir pietiekami daudz laika, lai izstrādātu vienu pēdējo G87 speciālo versiju.
Tās nozīme varētu sniegties daudz tālāk par parastu modeļa atjauninājumu. Ja jaunais variants saglabās sešcilindru dzinēju, vienlaikus koncentrējoties uz mazu svaru un vadāmību, tas varētu kļūt par vienu no pēdējiem kompaktajiem BMW M automobiļiem, kas veidoti pēc tik tradicionālas formulas.
Tomēr pagaidām fakti un spekulācijas ir skaidri jānošķir: BimmerPost iekšējais avots ziņo par vēl vienu G87 M2 variantu, bet BMW nav apstiprinājis ne M2 CSL nosaukumu, ne pilnpiedziņu, jaudu vai transmisiju.
Informācija par nākotnes modeli nāk no BimmerPost ilggadējā iekšējā avota, savukārt apstiprinātās M2 CS un M2 M xDrive tehniskās specifikācijas ir iegūtas no BMW oficiālajiem materiāliem.
Vēl viens G87 variants
BimmerPost lietotājs ynguldyn apkopo informāciju no noplūdēm BMW iekšienē nepārtraukti atjauninātā pārskatā par uzņēmuma nākotnes modeļu plāniem. Viņš arī rūpīgi uzsver, ka šī informācija ir neoficiāla un ka ne katrs sarakstā minētais modelis noteikti nonāks ražošanā.
2026. gada augusta atjauninājumā viņš tieši norāda, ka gaidāms vēl viens G87 M2 variants. Tajā pašā pārskatā 2029. gada jūlijs norādīts kā pašreizējā M2 ražošanas beigu datums.
Tā ir būtiska atšķirība no apgalvojuma, ka BMW jau ir apstiprinājis jaunu M2 CSL vai citu M2 CS. Tas tā nav. Pagaidām mums ir tikai norāde no iekšējā avota ar pārliecinošu reputāciju, ka ceļā ir vēl viena versija.
M2 CS ir pašreizējais flagmanis
BMW oficiālajā klāstā M2 CS pašlaik ir asākā M2 versija. Tās 3,0 litru divturbīnu rindas sešcilindru dzinējs attīsta 390 kW un 650 Nm, savukārt astoņu pakāpju M Steptronic transmisija visu šo jaudu novada uz aizmugurējiem riteņiem.
M2 CS paātrinās no 0 līdz 100 km/h 3,8 sekundēs un sasniedz elektroniski ierobežotu maksimālo ātrumu 302 km/h. BMW salīdzinājumā ar standarta M2 samazināja svaru par aptuveni 30 kg, daļēji izmantojot ar oglekļa šķiedru pastiprinātu plastmasu atsevišķiem virsbūves un salona komponentiem.
Modeļa izlaišanas brīdī tā cena Vācijā bija €115,000. Tā oficiālais kombinētais WLTP degvielas patēriņš ir 10.0 l/100 km, bet CO2 emisijas — 226 g/km.
CS savu ātrumu ir apliecinājis arī trasē, veicot Nürburgring Nordschleife apli 7 minūtēs un 25,5 sekundēs.
Tādēļ jebkuram nākamajam speciālajam izdevumam būtu jāpiedāvā vairāk nekā neliels jaudas pieaugums.
Pilnpiedziņa sniedz BMW vēl vienu iespēju
2026. gadā BMW pirmo reizi standarta M2 pievienoja M xDrive pilnpiedziņu. Tās 3,0 litru rindas sešcilindru dzinējs attīsta 353 kW, un jauda starp priekšējo un aizmugurējo asi tiek sadalīta atbilstoši pieejamajai saķerei. Active M Differential arī turpmāk pārvalda griezes momenta sadalījumu pa aizmugurējo asi.
Paredzēts, ka M2 M xDrive Eiropas tirgū nonāks 2026. gada vasaras beigās. Vācijā tas maksā €81,300, savukārt oficiālais WLTP degvielas patēriņš atkarībā no konfigurācijas ir aptuveni 10.4 l/100 km.
Pilnpiedziņas ieviešana padara spekulācijas par nākotnes M2 īpaši interesantas. Tehniskā ziņā BMW varētu apvienot CS 390 kW dzinēju ar M xDrive sistēmu, lai nodrošinātu ievērojami labāku paātrinājumu no vietas. Tomēr pašlaik nav uzticamu pierādījumu, ka BMW izstrādā tieši šādu modeli.
CSL izmantotu pavisam atšķirīgu pieeju
Vēl viena iespēja ir M2 CSL. Šāds automobilis dabiskāk atbilstu BMW tradicionālajai CSL filozofijai, ja uzmanība tiktu pievērsta svara samazināšanai, aerodinamikas uzlabošanai un veiktspējas trasē pilnveidošanai, nevis vienkārši lielākas jaudas pievienošanai.
Pašreizējais M2 CS jau ir aptuveni par 30 kg vieglāks nekā standarta M2. Radikālāka versija varētu atteikties no vēl vairāk komforta aprīkojuma, plašāk izmantot kompozītmateriālus un ieviest agresīvākus piekares un aerodinamikas iestatījumus.
Pagaidām arī tās ir spekulācijas. Sākotnējā BimmerPost informācija nākamo G87 variantu neidentificē kā CSL.
Ar tādu pašu piesardzību jāvērtē apgalvojumi par speciālu izdevumu ar manuālo pārnesumkārbu. Pašreizējais aizmugurējo riteņu piedziņas M2 joprojām ir pieejams ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu, taču nav apstiprinātas informācijas par transmisiju, kas plānota kādam nākotnes speciālajam modelim.
G87 savu karjeru varētu noslēgt ar ļoti īpašu akcentu
Nākamajos dažos gados M2 pozīcija BMW klāstā kļūs aizvien interesantāka. Tas saglabā klasisku rindas sešcilindru dzinēju un joprojām ir pieejams gan ar manuālo pārnesumkārbu, gan aizmugurējo riteņu piedziņu, pat ja BMW M kopumā arvien vairāk virzās uz elektrifikāciju.
Ja BimmerPost norādītais 2029. gada jūlija ražošanas beigu datums izrādīsies pareizs, BMW joprojām ir pietiekami daudz laika, lai izstrādātu vienu pēdējo G87 speciālo versiju.
Tās nozīme varētu sniegties daudz tālāk par parastu modeļa atjauninājumu. Ja jaunais variants saglabās sešcilindru dzinēju, vienlaikus koncentrējoties uz mazu svaru un vadāmību, tas varētu kļūt par vienu no pēdējiem kompaktajiem BMW M automobiļiem, kas veidoti pēc tik tradicionālas formulas.
Tomēr pagaidām fakti un spekulācijas ir skaidri jānošķir: BimmerPost iekšējais avots ziņo par vēl vienu G87 M2 variantu, bet BMW nav apstiprinājis ne M2 CSL nosaukumu, ne pilnpiedziņu, jaudu vai transmisiju.
Informācija par nākotnes modeli nāk no BimmerPost ilggadējā iekšējā avota, savukārt apstiprinātās M2 CS un M2 M xDrive tehniskās specifikācijas ir iegūtas no BMW oficiālajiem materiāliem.