ES jauno automobiļu tirgus strauji aug
Eiropas Savienības jauno vieglo automobiļu tirgus jūnijā uzrādīja spēcīgu izaugsmi, kuras priekšgalā bija akumulatora elektroautomobiļi. BEV reģistrāciju skaits gada griezumā pieauga par 60,7%, apsteidzot visas pārējās galvenās piedziņas veidu kategorijas.
Elektrificētie automobiļi nostiprina pozīcijas, benzīna un dīzeļautomobiļu reģistrācijām sarūkot
Elektrificētās piedziņas turpināja uzņemt tempu, bet benzīna un dīzeļautomobiļu reģistrāciju skaits saruka:
Akumulatora elektroautomobiļi: reģistrāciju skaits gada griezumā pieauga par 60,7% līdz 270 557 vienībām, un BEV jūnijā sasniedza 23,6% tirgus daļu.
No elektrotīkla uzlādējami hibrīdi: reģistrāciju skaits pieauga par 22,1% līdz 115 714 vienībām, sasniedzot 10,1% tirgus daļu.
Hibrīdelektriskie automobiļi: reģistrāciju skaits pieauga par 18,4% līdz 404 608 vienībām, veidojot 35,2% tirgus. Šajā kategorijā ietilpst pilnie un vieglie hibrīdi.
Benzīna automobiļi: reģistrāciju skaits saruka par 12,4%.
Dīzeļautomobiļi: reģistrāciju skaits samazinājās par 16,1%.
ES lielākie tirgi veicina jūnija izaugsmi
Reģistrāciju skaita pieaugumu nodrošināja četri lielākie ES automobiļu tirgi:
Vācija: +15,7%
Francija: +11,4%
Itālija: +10,6%
Spānija: +7,8%
Jūnijā visā ES reģistrēja 1 147 962 jaunus vieglos automobiļus — par 13,6% vairāk nekā tajā pašā mēnesī 2025. gadā. Pirmajā pusgadā reģistrāciju skaits sasniedza 5 896 683 vienības, gada griezumā pieaugot par 5,7%. Elektrificētie automobiļi nostiprina pozīcijas, benzīna un dīzeļautomobiļu reģistrācijām sarūkot Elektrificētās piedziņas turpināja uzņemt tempu, bet benzīna un dīzeļautomobiļu reģistrāciju skaits saruka: Akumulatora elektroautomobiļi: reģistrāciju skaits gada griezumā pieauga par 60,7% līdz 270 557 vienībām, un BEV jūnijā sasniedza 23,6% tirgus daļu. No elektrotīkla uzlādējami hibrīdi: reģistrāciju skaits pieauga par 22,1% līdz 115 714 vienībām, sasniedzot 10,1% tirgus daļu. Hibrīdelektriskie automobiļi: reģistrāciju skaits pieauga par 18,4% līdz 404 608 vienībām, veidojot 35,2% tirgus. Šajā kategorijā ietilpst pilnie un vieglie hibrīdi. Benzīna automobiļi: reģistrāciju skaits saruka par 12,4%. Dīzeļautomobiļi: reģistrāciju skaits samazinājās par 16,1%. ES lielākie tirgi veicina jūnija izaugsmi Reģistrāciju skaita pieaugumu nodrošināja četri lielākie ES automobiļu tirgi: Vācija: +15,7% Francija: +11,4% Itālija: +10,6% Spānija: +7,8%