Reklaam
Fullscreen Image

BMW M2 kan nog één hardcore versie krijgen voordat de productie eindigt

Auteur auto.pub | Gepubliceerd op: 26.08.2026

De huidige BMW M2 van de G87-generatie heeft met de M2 CS mogelijk nog niet het einde van zijn ontwikkeling bereikt. Volgens een BimmerPost-bron die BMW’s toekomstige modelplannen al jaren volgt, blijft de G87 tot juli 2029 in productie, waarbij naar verwachting vóór die tijd nog een variant aan het gamma wordt toegevoegd. BMW heeft echter noch de naam noch de technische specificatie officieel bevestigd.

Reklaam

Nog één G87-variant

BimmerPost-gebruiker ynguldyn bundelt informatie uit lekken binnen BMW in een voortdurend bijgewerkt overzicht van de toekomstige modelplannen van het bedrijf. Hij benadrukt ook zorgvuldig dat de informatie niet officieel is en dat niet elk vermeld model gegarandeerd in productie gaat.

In een update van augustus 2026 stelt hij rechtstreeks dat er nog een G87 M2-variant komt. Datzelfde overzicht vermeldt juli 2029 als het einde van de productie van de huidige M2.

Dat is een belangrijk verschil met de bewering dat BMW al een nieuwe M2 CSL of een andere M2 CS heeft bevestigd. Dat heeft het niet. Voorlopig hebben we alleen een aanwijzing van een insidersbron met een sterke staat van dienst dat er nog één versie onderweg is.

De M2 CS is het huidige topmodel

In BMW’s officiële gamma is de M2 CS momenteel de scherpste versie van de M2. Zijn 3,0-liter biturbo-zescilinder-in-lijn levert 390 kW en 650 Nm, waarbij een achttraps M Steptronic-transmissie al dat vermogen naar de achterwielen stuurt.

De M2 CS accelereert in 3,8 seconden van 0-100 km/h en haalt een elektronisch begrensde topsnelheid van 302 km/h. BMW bespaarde ongeveer 30 kg ten opzichte van de standaard M2, deels door het gebruik van met koolstofvezel versterkte kunststof voor geselecteerde carrosserie- en interieuronderdelen.

Bij de introductie kostte het model €115.000 in Duitsland. Het officiële gecombineerde WLTP-brandstofverbruik bedraagt 10,0 l/100 km, met CO2-uitstoot van 226 g/km.

De CS heeft ook zijn snelheid op het circuit bewezen door een ronde op de Nürburgring Nordschleife af te leggen in 7 minuten en 25,5 seconden.

Een eventuele latere speciale editie zou daarom meer moeten bieden dan een bescheiden vermogenstoename.

Vierwielaandrijving biedt BMW nog een optie

In 2026 voegde BMW voor het eerst M xDrive-vierwielaandrijving toe aan de standaard M2. De 3,0-liter zescilinder-in-lijn levert 353 kW, waarbij het vermogen afhankelijk van de beschikbare grip over de voor- en achteras wordt verdeeld. Een Active M Differential blijft de koppelverdeling over de achteras regelen.

De M2 M xDrive zal eind zomer 2026 op de Europese markt komen. In Duitsland kost hij €81.300, terwijl het officiële WLTP-brandstofverbruik afhankelijk van de configuratie rond 10,4 l/100 km ligt.

De komst van vierwielaandrijving maakt speculatie over een toekomstige M2 bijzonder interessant. Technisch gezien zou BMW de 390 kW-motor van de CS kunnen combineren met het M xDrive-systeem om aanzienlijk sterkere acceleratie vanuit stilstand te leveren. Op dit moment is er echter geen betrouwbaar bewijs dat BMW precies zo’n model ontwikkelt.

Een CSL zou een heel andere benadering volgen

Een andere mogelijkheid is een M2 CSL. Zo’n auto zou natuurlijker passen binnen BMW’s traditionele CSL-filosofie als de nadruk lag op gewichtsreductie, verbeterde aerodynamica en scherpere circuitprestaties in plaats van simpelweg meer vermogen.

De huidige M2 CS is al ongeveer 30 kg lichter dan de standaard M2. Een radicalere versie zou nog meer comfortuitrusting kunnen schrappen, uitgebreider gebruik kunnen maken van composietmaterialen en agressievere afstellingswaarden voor ophanging en aerodynamica kunnen krijgen.

Voorlopig blijft ook dat speculatie. De oorspronkelijke BimmerPost-informatie identificeert de volgende G87-variant niet als een CSL.

Beweringen over een speciale editie met een handgeschakelde versnellingsbak moeten met dezelfde voorzichtigheid worden behandeld. De huidige M2 met achterwielaandrijving is nog steeds verkrijgbaar met een handgeschakelde zesbak, maar er is geen bevestigde informatie over de transmissie die voor een toekomstig speciaal model gepland is.

De G87 kan zijn carrière op een zeer bijzondere manier afsluiten

De positie van de M2 binnen BMW’s gamma zal de komende jaren steeds interessanter worden. Hij behoudt een klassieke zescilinder-in-lijn en is nog altijd leverbaar met zowel een handgeschakelde versnellingsbak als achterwielaandrijving, terwijl BMW M zich breder richting elektrificatie beweegt.

Als BimmerPosts productiedatum-einde van juli 2029 juist blijkt, heeft BMW nog volop tijd om één laatste speciale versie van de G87 te ontwikkelen.

De betekenis ervan zou veel verder kunnen reiken dan een gewone modelupdate. Als de nieuwe variant de zescilindermotor behoudt en tegelijkertijd focust op een laag gewicht en wegligging, kan hij een van de laatste compacte BMW M-auto’s worden die rond zo’n traditionele formule is gebouwd.

Voorlopig moeten feiten en speculatie echter duidelijk gescheiden blijven: een BimmerPost-insider meldt dat er nog een G87 M2-variant komt, maar BMW heeft de naam M2 CSL, vierwielaandrijving, het vermogen of de transmissie niet bevestigd.

De informatie over het toekomstige model is afkomstig van BimmerPosts al lang bestaande insidersbron, terwijl de bevestigde technische specificaties voor de M2 CS en M2 M xDrive zijn ontleend aan BMW’s officiële materialen.

Nog één G87-variant

BimmerPost-gebruiker ynguldyn bundelt informatie uit lekken binnen BMW in een voortdurend bijgewerkt overzicht van de toekomstige modelplannen van het bedrijf. Hij benadrukt ook zorgvuldig dat de informatie niet officieel is en dat niet elk vermeld model gegarandeerd in productie gaat.

In een update van augustus 2026 stelt hij rechtstreeks dat er nog een G87 M2-variant komt. Datzelfde overzicht vermeldt juli 2029 als het einde van de productie van de huidige M2.

Dat is een belangrijk verschil met de bewering dat BMW al een nieuwe M2 CSL of een andere M2 CS heeft bevestigd. Dat heeft het niet. Voorlopig hebben we alleen een aanwijzing van een insidersbron met een sterke staat van dienst dat er nog één versie onderweg is.

De M2 CS is het huidige topmodel

In BMW’s officiële gamma is de M2 CS momenteel de scherpste versie van de M2. Zijn 3,0-liter biturbo-zescilinder-in-lijn levert 390 kW en 650 Nm, waarbij een achttraps M Steptronic-transmissie al dat vermogen naar de achterwielen stuurt.

De M2 CS accelereert in 3,8 seconden van 0-100 km/h en haalt een elektronisch begrensde topsnelheid van 302 km/h. BMW bespaarde ongeveer 30 kg ten opzichte van de standaard M2, deels door het gebruik van met koolstofvezel versterkte kunststof voor geselecteerde carrosserie- en interieuronderdelen.

Bij de introductie kostte het model €115.000 in Duitsland. Het officiële gecombineerde WLTP-brandstofverbruik bedraagt 10,0 l/100 km, met CO2-uitstoot van 226 g/km.

De CS heeft ook zijn snelheid op het circuit bewezen door een ronde op de Nürburgring Nordschleife af te leggen in 7 minuten en 25,5 seconden.

Een eventuele latere speciale editie zou daarom meer moeten bieden dan een bescheiden vermogenstoename.

Vierwielaandrijving biedt BMW nog een optie

In 2026 voegde BMW voor het eerst M xDrive-vierwielaandrijving toe aan de standaard M2. De 3,0-liter zescilinder-in-lijn levert 353 kW, waarbij het vermogen afhankelijk van de beschikbare grip over de voor- en achteras wordt verdeeld. Een Active M Differential blijft de koppelverdeling over de achteras regelen.

De M2 M xDrive zal eind zomer 2026 op de Europese markt komen. In Duitsland kost hij €81.300, terwijl het officiële WLTP-brandstofverbruik afhankelijk van de configuratie rond 10,4 l/100 km ligt.

De komst van vierwielaandrijving maakt speculatie over een toekomstige M2 bijzonder interessant. Technisch gezien zou BMW de 390 kW-motor van de CS kunnen combineren met het M xDrive-systeem om aanzienlijk sterkere acceleratie vanuit stilstand te leveren. Op dit moment is er echter geen betrouwbaar bewijs dat BMW precies zo’n model ontwikkelt.

Een CSL zou een heel andere benadering volgen

Een andere mogelijkheid is een M2 CSL. Zo’n auto zou natuurlijker passen binnen BMW’s traditionele CSL-filosofie als de nadruk lag op gewichtsreductie, verbeterde aerodynamica en scherpere circuitprestaties in plaats van simpelweg meer vermogen.

De huidige M2 CS is al ongeveer 30 kg lichter dan de standaard M2. Een radicalere versie zou nog meer comfortuitrusting kunnen schrappen, uitgebreider gebruik kunnen maken van composietmaterialen en agressievere afstellingswaarden voor ophanging en aerodynamica kunnen krijgen.

Voorlopig blijft ook dat speculatie. De oorspronkelijke BimmerPost-informatie identificeert de volgende G87-variant niet als een CSL.

Beweringen over een speciale editie met een handgeschakelde versnellingsbak moeten met dezelfde voorzichtigheid worden behandeld. De huidige M2 met achterwielaandrijving is nog steeds verkrijgbaar met een handgeschakelde zesbak, maar er is geen bevestigde informatie over de transmissie die voor een toekomstig speciaal model gepland is.

De G87 kan zijn carrière op een zeer bijzondere manier afsluiten

De positie van de M2 binnen BMW’s gamma zal de komende jaren steeds interessanter worden. Hij behoudt een klassieke zescilinder-in-lijn en is nog altijd leverbaar met zowel een handgeschakelde versnellingsbak als achterwielaandrijving, terwijl BMW M zich breder richting elektrificatie beweegt.

Als BimmerPosts productiedatum-einde van juli 2029 juist blijkt, heeft BMW nog volop tijd om één laatste speciale versie van de G87 te ontwikkelen.

De betekenis ervan zou veel verder kunnen reiken dan een gewone modelupdate. Als de nieuwe variant de zescilindermotor behoudt en tegelijkertijd focust op een laag gewicht en wegligging, kan hij een van de laatste compacte BMW M-auto’s worden die rond zo’n traditionele formule is gebouwd.

Voorlopig moeten feiten en speculatie echter duidelijk gescheiden blijven: een BimmerPost-insider meldt dat er nog een G87 M2-variant komt, maar BMW heeft de naam M2 CSL, vierwielaandrijving, het vermogen of de transmissie niet bevestigd.

De informatie over het toekomstige model is afkomstig van BimmerPosts al lang bestaande insidersbron, terwijl de bevestigde technische specificaties voor de M2 CS en M2 M xDrive zijn ontleend aan BMW’s officiële materialen.


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client37/web196/web/stats/track.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web302/private/autopub-int/:/var/www/clients/client0/web302/tmp/:/var/cache/int-auto-pub/root-cache/:/tmp:/usr/share/php:/dev/urandom:/dev/random) in /var/www/clients/client0/web302/private/autopub-int/nl/footer.php on line 6