Reklaam
Fullscreen Image

BMW M2 bi lahko pred koncem proizvodnje dobil še eno ekstremno različico

Author auto.pub | Published on: 26.08.2026

Sedanji BMW M2 generacije G87 morda z modelom M2 CS še ni dosegel konca svojega razvoja. Po navedbah vira na BimmerPostu, ki že leta spremlja BMW-jeve načrte za prihodnje modele, naj bi G87 ostal v proizvodnji do julija 2029, pred tem pa naj bi se ponudbi pridružila še ena različica. BMW pa uradno ni potrdil niti njenega imena niti tehničnih specifikacij.

Reklaam

Še ena različica G87

Uporabnik BimmerPosta ynguldyn zbira informacije iz uhajanj znotraj BMW-ja v nenehno posodobljen pregled načrtov podjetja za prihodnje modele. Ob tem tudi skrbno poudarja, da so informacije neuradne in da ni zagotovljeno, da bo vsak navedeni model dosegel proizvodnjo.

V posodobitvi iz avgusta 2026 neposredno navaja, da prihaja še ena različica G87 M2. Isti pregled kot konec proizvodnje sedanjega M2 navaja julij 2029.

To je pomembna razlika v primerjavi s trditvijo, da je BMW že potrdil novi M2 CSL ali še en M2 CS. Tega ni storil. Za zdaj imamo le namig dobro obveščenega vira z močnim dosedanjim ugledom, da je na poti še ena izvedba.

M2 CS je trenutni vrh ponudbe

V BMW-jevi uradni ponudbi je M2 CS trenutno najbolj izostrena različica M2. Njegov 3,0-litrski vrstni šestvaljnik z dvema turbopolnilnikoma razvije 390 kW in 650 Nm, osemstopenjski menjalnik M Steptronic pa vso to moč prenaša na zadnji kolesi.

M2 CS od 0 do 100 km/h pospeši v 3,8 sekunde in doseže elektronsko omejeno najvišjo hitrost 302 km/h. BMW je v primerjavi s standardnim M2 zmanjšal maso za približno 30 kg, deloma z uporabo plastike, ojačane z ogljikovimi vlakni, za izbrane komponente karoserije in notranjosti.

Ob predstavitvi je model v Nemčiji stal 115.000 €. Njegova uradna kombinirana poraba goriva po WLTP znaša 10,0 l/100 km, emisije CO2 pa 226 g/km.

CS je svojo hitrost dokazal tudi na stezi, saj je krog po Nürburgring Nordschleife prevozil v 7 minutah in 25,5 sekunde.

Vsaka poznejša posebna izdaja bi zato morala ponuditi več kot le skromno povečanje moči.

Štirikolesni pogon daje BMW-ju še eno možnost

Leta 2026 je BMW standardnemu M2 prvič dodal štirikolesni pogon M xDrive. Njegov 3,0-litrski vrstni šestvaljnik razvije 353 kW, moč pa se med sprednjo in zadnjo premo razporeja glede na razpoložljivi oprijem. Aktivni diferencial M še naprej upravlja razporeditev navora po zadnji premi.

M2 M xDrive naj bi na evropski trg prispel konec poletja 2026. V Nemčiji stane 81.300 €, medtem ko uradna poraba goriva po WLTP glede na konfiguracijo znaša okoli 10,4 l/100 km.

Prihod štirikolesnega pogona špekulacije o prihodnjem M2 dela še posebej zanimive. Tehnično bi lahko BMW združil 390-kilovatni motor iz CS s sistemom M xDrive in tako zagotovil občutno boljše pospeševanje z mesta. Za zdaj pa ni zanesljivih dokazov, da BMW razvija prav tak model.

CSL bi ubril povsem drugačen pristop

Druga možnost je M2 CSL. Takšen avtomobil bi se bolj naravno ujemal z BMW-jevo tradicionalno filozofijo CSL, če bi bil poudarek na zmanjšanju mase, izboljšanju aerodinamike in izostritvi zmogljivosti na stezi, namesto da bi preprosto dodali več moči.

Trenutni M2 CS je že približno 30 kg lažji od standardnega M2. Radikalnejša različica bi lahko opustila dodatno udobnostno opremo, v večji meri uporabila kompozitne materiale ter prevzela agresivnejše nastavitve vzmetenja in aerodinamike.

Za zdaj tudi to ostaja špekulacija. Izvorne informacije BimmerPosta naslednje različice G87 ne opredeljujejo kot CSL.

Enako previdno je treba obravnavati trditve o posebni izdaji z ročnim menjalnikom. Trenutni M2 s pogonom na zadnji kolesi je še vedno na voljo s šeststopenjskim ročnim menjalnikom, vendar ni potrjenih informacij o menjalniku, načrtovanem za kateri koli prihodnji posebni model.

G87 bi lahko svojo kariero končal na zelo poseben način

Položaj M2 v BMW-jevi ponudbi bo v naslednjih nekaj letih postajal vse zanimivejši. Ohranil je klasični vrstni šestvaljnik in je še vedno na voljo tako z ročnim menjalnikom kot s pogonom na zadnji kolesi, čeprav se BMW M širše usmerja proti elektrifikaciji.

Če se BimmerPostov datum konca proizvodnje julija 2029 izkaže za točnega, ima BMW še dovolj časa za razvoj ene zadnje posebne različice G87.

Njen pomen bi lahko presegel običajno posodobitev modela. Če bo nova različica ohranila šestvaljni motor, hkrati pa se osredotočila na nizko maso in vodljivost, bi lahko postala eden zadnjih kompaktnih BMW M avtomobilov, zasnovanih po tako tradicionalni formuli.

Za zdaj pa je treba dejstva in špekulacije jasno ločevati: notranji vir BimmerPosta poroča o še eni različici G87 M2, BMW pa ni potrdil imena M2 CSL, štirikolesnega pogona, moči ali menjalnika.

Informacije o prihodnjem modelu prihajajo od dolgoletnega notranjega vira BimmerPosta, potrjene tehnične specifikacije za M2 CS in M2 M xDrive pa so povzete iz BMW-jevih uradnih gradiv.

Še ena različica G87

Uporabnik BimmerPosta ynguldyn zbira informacije iz uhajanj znotraj BMW-ja v nenehno posodobljen pregled načrtov podjetja za prihodnje modele. Ob tem tudi skrbno poudarja, da so informacije neuradne in da ni zagotovljeno, da bo vsak navedeni model dosegel proizvodnjo.

V posodobitvi iz avgusta 2026 neposredno navaja, da prihaja še ena različica G87 M2. Isti pregled kot konec proizvodnje sedanjega M2 navaja julij 2029.

To je pomembna razlika v primerjavi s trditvijo, da je BMW že potrdil novi M2 CSL ali še en M2 CS. Tega ni storil. Za zdaj imamo le namig dobro obveščenega vira z močnim dosedanjim ugledom, da je na poti še ena izvedba.

M2 CS je trenutni vrh ponudbe

V BMW-jevi uradni ponudbi je M2 CS trenutno najbolj izostrena različica M2. Njegov 3,0-litrski vrstni šestvaljnik z dvema turbopolnilnikoma razvije 390 kW in 650 Nm, osemstopenjski menjalnik M Steptronic pa vso to moč prenaša na zadnji kolesi.

M2 CS od 0 do 100 km/h pospeši v 3,8 sekunde in doseže elektronsko omejeno najvišjo hitrost 302 km/h. BMW je v primerjavi s standardnim M2 zmanjšal maso za približno 30 kg, deloma z uporabo plastike, ojačane z ogljikovimi vlakni, za izbrane komponente karoserije in notranjosti.

Ob predstavitvi je model v Nemčiji stal 115.000 €. Njegova uradna kombinirana poraba goriva po WLTP znaša 10,0 l/100 km, emisije CO2 pa 226 g/km.

CS je svojo hitrost dokazal tudi na stezi, saj je krog po Nürburgring Nordschleife prevozil v 7 minutah in 25,5 sekunde.

Vsaka poznejša posebna izdaja bi zato morala ponuditi več kot le skromno povečanje moči.

Štirikolesni pogon daje BMW-ju še eno možnost

Leta 2026 je BMW standardnemu M2 prvič dodal štirikolesni pogon M xDrive. Njegov 3,0-litrski vrstni šestvaljnik razvije 353 kW, moč pa se med sprednjo in zadnjo premo razporeja glede na razpoložljivi oprijem. Aktivni diferencial M še naprej upravlja razporeditev navora po zadnji premi.

M2 M xDrive naj bi na evropski trg prispel konec poletja 2026. V Nemčiji stane 81.300 €, medtem ko uradna poraba goriva po WLTP glede na konfiguracijo znaša okoli 10,4 l/100 km.

Prihod štirikolesnega pogona špekulacije o prihodnjem M2 dela še posebej zanimive. Tehnično bi lahko BMW združil 390-kilovatni motor iz CS s sistemom M xDrive in tako zagotovil občutno boljše pospeševanje z mesta. Za zdaj pa ni zanesljivih dokazov, da BMW razvija prav tak model.

CSL bi ubril povsem drugačen pristop

Druga možnost je M2 CSL. Takšen avtomobil bi se bolj naravno ujemal z BMW-jevo tradicionalno filozofijo CSL, če bi bil poudarek na zmanjšanju mase, izboljšanju aerodinamike in izostritvi zmogljivosti na stezi, namesto da bi preprosto dodali več moči.

Trenutni M2 CS je že približno 30 kg lažji od standardnega M2. Radikalnejša različica bi lahko opustila dodatno udobnostno opremo, v večji meri uporabila kompozitne materiale ter prevzela agresivnejše nastavitve vzmetenja in aerodinamike.

Za zdaj tudi to ostaja špekulacija. Izvorne informacije BimmerPosta naslednje različice G87 ne opredeljujejo kot CSL.

Enako previdno je treba obravnavati trditve o posebni izdaji z ročnim menjalnikom. Trenutni M2 s pogonom na zadnji kolesi je še vedno na voljo s šeststopenjskim ročnim menjalnikom, vendar ni potrjenih informacij o menjalniku, načrtovanem za kateri koli prihodnji posebni model.

G87 bi lahko svojo kariero končal na zelo poseben način

Položaj M2 v BMW-jevi ponudbi bo v naslednjih nekaj letih postajal vse zanimivejši. Ohranil je klasični vrstni šestvaljnik in je še vedno na voljo tako z ročnim menjalnikom kot s pogonom na zadnji kolesi, čeprav se BMW M širše usmerja proti elektrifikaciji.

Če se BimmerPostov datum konca proizvodnje julija 2029 izkaže za točnega, ima BMW še dovolj časa za razvoj ene zadnje posebne različice G87.

Njen pomen bi lahko presegel običajno posodobitev modela. Če bo nova različica ohranila šestvaljni motor, hkrati pa se osredotočila na nizko maso in vodljivost, bi lahko postala eden zadnjih kompaktnih BMW M avtomobilov, zasnovanih po tako tradicionalni formuli.

Za zdaj pa je treba dejstva in špekulacije jasno ločevati: notranji vir BimmerPosta poroča o še eni različici G87 M2, BMW pa ni potrdil imena M2 CSL, štirikolesnega pogona, moči ali menjalnika.

Informacije o prihodnjem modelu prihajajo od dolgoletnega notranjega vira BimmerPosta, potrjene tehnične specifikacije za M2 CS in M2 M xDrive pa so povzete iz BMW-jevih uradnih gradiv.


Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client37/web196/web/stats/track.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web302/private/autopub-int/:/var/www/clients/client0/web302/tmp/:/var/cache/int-auto-pub/root-cache/:/tmp:/usr/share/php:/dev/urandom:/dev/random) in /var/www/clients/client0/web302/private/autopub-int/sl/footer.php on line 6